Google Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim?

Google Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim?

İnternetin hayatımıza girmesi ile her şeyi onunla yapar olduk. Her konuda internetten bilgi almaya başladık. Bunun sonucunda bizim isteklerimizi karşılamak için web siteleri açılmaya başlandı. Git gide artan web sitelerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Bir konuda araştırma yapan biri için bu kadar fazla sitenin olması büyük şanstır. Bunu bütün kullanıcılar bu şekilde düşünür. Peki web sitesinin sahipleri bu konuda ne düşünür? Site sahibi, web sitesi için sabah akşam çalışmaktadır. Bunun sebebi ise web sitesinin diğer sitelerden daha ön planda olmasını sağlamaktır. Google Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim?

Sıralama bir web sitesi için belki de en önemli ayrıntıdır. Sitem Google da kaçıncı sırada sorunun cevabını sizlere bu yazımızda vereceğiz. Google arama motoru web sitenizi belirli algoritmalar kapsamında belirli sıralamaya girmesine sebep olur. Google sıralamasında web sitenizin üst sıralarda olması çok önemlidir. Sebebi ise etkileşiminin yani trafiğinin fazla olmasını sağlar. Örneğin bir kitap alacaksınız. Kitap satışı yapan web sitelerinin listesini açtınız. Otomatik olarak sadece ilk sayfaya bakıp, araştırıp alırsınız. İkinci sayfaya geçme olasılığı maalesef çok düşüktür. Hatta ilk sayfanın üst sıralarında çıkıyor iseniz bu web siteniz için büyük bir avantaj sağlar.

Web sitenizi ilk sıralarda çıkması sadece etkileşim ve trafik açısından önemli değildir. Bunun dışında sunduğunuz hizmetlerin alınması veya satış yaptığınız bir ürünün satın alınmasını doğru bir şekilde etkileyecektir.

1.Site Sırası Öğrenme Siteleri

Sizlere öğreteceğimiz web siteleri sayesinde sitenizin ne durumda olduğunu kolay ve güvenilir bir şekilde öğrenebileceksiniz.

  • SEO Quake ile Web Sitenizin Kaçıncı Sırada Olduğunu Öğrenme:

SEO Quake sayesinde web siteniz ile ilgili çoğu konu bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle başta Google olmak üzere bütün arama motorlarında web sitenizin kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilirsiniz. Bilindiği üzere bütün web siteleri arasında kıyasıya bir rekabet vardır. Bu konuda rakiplerin neler yapıyor SEO Quake sayesinde öğrenebilir ve bu şekilde bir yol çizebilirsiniz. Sitem hangi kelimede kaçıncı sırada sorusunun cevabını da yine bu siteden alabilirsiniz.

Ayrıca belirlediğiniz anahtar kelimeler içindeki sıralama konusunda da fazlası ile bilgiler verir. Peki SEO Quake kurulur ve sitem Google da kaçıncı sırada sorusunun cevabını sizlere hızlı bir şekilde verir. Sistemi kurduktan sonra aramak istediğiniz kelimeyi yazarsınız. ‘CTRL + F’ tuşlarına aynı anda basarak kendi web sitenizin ismini yazarak bulursunuz. Bu şekilde sitem hangi kelimede kaçıncı sırada sorusunun cevabını alırsınız. Web sitenizin sıralamasını merak ediyor iseniz. Adres çubuğuna web sitenizin ismini yazmanız yeterli olacaktır. Anında sıralamanız ekranda belirecektir.

  • Alexa ile Web Sitenizin Kaçıncı Sırada Olduğunu Öğrenme:

Alexa kullanarak web siteniz ile ilgili birçok şey hakkında bilgi sahibi olmak sizin elinizde. Web sitenizin Türkiye sıralamasını öğrenebilirsiniz. Ziyaretçi başına günlük kaç tane sayfa görüntülenme var ise bunların listesini görebilirsiniz. Sizin sitenizi ziyaret eden insanların bu web sitesine gelmeden önce hangi web sitelerinde zaman geçirmiş bunları öğrenebilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçilerin ne zaman çıktığını görebilirsiniz. Örneğin bir sayfadan hemen çıkıyor ise bu sayfa çok bilgilendirici olmamıştır. Değiştirmeniz gerekebilir. Ama bir sayfanızda ziyaretçileriniz saatlerini geçiriyor ise bu sayfayı değiştirmemek sizleri üst sıralara taşıyacaktır.

Web sitesi trafik sıralamasını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aylık ya da haftalık bu grafikler sayesinde iyi stratejiler belirleyerek web sitenizin iyi yerlere gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konular dışında web sitenizi doğrudan ziyaret eden insanlar o günün ya da o haftanın en çok hangi sayfasında zaman geçirmiş öğrenme şansınız vardır.

Google Sitem Kaçıncı Sırada Nasıl Öğrenirim?

Bu uygulamada çoğu konu ücretsizdir. Ama içinde önemli konular olduğunda bazı yerlerden ücret talebinde bulunulabiliyor. İyice araştırıp hangi uygulamayı kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Bu konuda sanıldığının aksine birçok web sitesi vardır. Biz sizlere güvenilir ve hemen sonuç verenleri seçmek istedik. seokes.com web sitesinin önerdiği bütün uygulamalar ve siteler güvenlidir.

Sitem Google da kaçıncı sırada hangi uygulamalar ile öğrenebilirim?

İki tane güvenilir ve kesin sonuç veren uygulama vardır. Birincisi SEO Quake, ikincisi ise Alexa’dır.

Google da sitemin kaçıncı sırada olduğunu öğrendiğimde sıralamanın yerini değiştirebilir miyim?

Bu yazıda belirtilen öneriler de dahil olmak üzere böyle bir şey maalesef yapılmaz.

Web sitemin sıralamasını nasıl yükseltebilirim?

Web sitenizin sıralamasını, sayfalarınızda yapacağınız optimizasyon çalışmaları ile üst sıralara taşıyabilirsiniz.

[Total: 1 Ortalama: 5]
SEO Uzmanı

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir