Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Eskiden herkesin evinde ev telefonları olurdu. Genellikle telefonun dibinde de telefon rehber defteri olurdu. Oradan bakar, numarayı çevirir ve aramak istediğimiz kişiyi arardık. Ama aradan yıllar geçti ve teknoloji güzel bir şekilde değişip, gelişti. Şimdi herkesin kendine ait cep telefonları ve içinde de kayıtlı telefonlar var. Eskiden telefon rehber defterinin kaybolma ihtimali olmadığı için yedeği alınmazdı. Ama bu çağda cep telefonumuzdaki kayıtlı olan telefon numaralarını kesinlikle güvenli olduğunu bildiğimiz bir yere kaydetmemiz gerekir. Çünkü telefonumuz kaybolabilir, çalınabilir ya da bozulup hiç açılmayabilir. İşte telefonunuzun başına böyle bir şey gelmeden neler yapılabilir, nerelere yedeklenebilir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz sizlere. Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

1.Android Rehber Yedekleme Programı

Yeni bir telefon aldınız. Çevreniz o kadar geniş ki rehberinizde sayamayacağınız kadar çok kişinin telefon numarası var. Sizce de bunları tek tek yeni telefonunuza kaydetmek hem zor hem sıkı değil mi? Eğer cevabınız evet ise birbirinden kolay ve farklı yöntemlerden bahsetmeye başlayalım.

  • G-Mail Kullanarak Rehber Yedekleme Yöntemi:

Android rehber yedekleme g-mail üzerinden yıllardır yapılan ve güzel sonuçlar alınan bir yöntemdir. Uygulaması kolay ve anlaşılırdır. Sizler için bu yöntemi maddeler halinde anlatacağız.

Öncelikle ilk amacımız Android telefonunuzdaki rehber ile Google Mail’i senkronize etmek olacaktır. Yapacağınız ilk şey telefonunuzu açmak ve ‘Ayarlar’ bölümüne girmek olacaktır.

Ayarlar menüsünden ‘Hesaplar ve Eşitleme’ seçeneğini seçelim. Buradan da ‘Otomatik Eşitleme’ açılır.

-Buradan ise ‘Google’ seçilir. ‘Kişiler’ kısmını işaretledikten sonra eşleme tamamlanmış olacaktır.

-Şimdi ise bilgisayarınızdan g-mail hesabınızı açın. Burada sizi rehberine yönlendirecek bir link eklenmiştir. Buradan rehberinize ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazımız:   Windows veya Mac Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Alma

Link üzerinden bilgisayara telefonunuzdaki telefon numaralarınızı kaydedebilirsiniz. Bu şekilde Android rehber bilgisayara yedekleme yapmış olursunuz. Aynı işlemi yeni telefon aldığınızda ya da telefonunuzu kaybettiğinizde kolaylık ile yapabilirsiniz.

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

  • Apowersoft Telefon Yöneticisi Uygulaması ile Rehber Yedekleme Yöntemi:

Hem güvenilir hem hızlı hem de rehberinizi yedekleyebilecek bir program ile tanışın. İsmi Apowersoft Telefon Yöneticisidir. Bu uygulamayı kullanarak rahat bir şekilde bütün kayıtlı numaralarınızı kaydedebilirsiniz. Madde madde sizler için anlatacağız.

-Apowersoft Telefon Yöneticisi uygulamasını bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz uygulamayı açın ve kurulumunu yapın.

-Daha sonra rehberini kaydetmek istediğiniz telefonu USB kablonuz yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.

-Uygulamayı açın ve ‘Kişiler’ kısmına gelip tıklayın.

-Şimdi sırada hangi telefon numaralarını yedeklemek istiyor iseniz onları tek tek seçin. Telefonunuzdaki kayıtlı herkesin numarasını yedeklemek istiyorsanız hepsini seçin.

-Yedeklemek istediğiniz numaraları seçtikten sonra ‘Dışa Aktar’ seçeneğini seçin. Telefonunuzdaki cep telefonlarını dışa aktarırken sizler için üç tane format sunar. Bunlar; vcard, excel ve xml formatlarını sunar.

-İstediğiniz formatı seçip kaydettiğiniz taktir de işiniz bitmiş olur. Eğer bu numaraları başka bir telefona aktarmak isterseniz. Bilgisayarınızı açın. Apowersoft Telefon Yöneticisi uygulamasını da açın. Daha sonra uygulamanın içinden ‘İçe Aktar’ seçeneğini seçerseniz kaydettiğiniz bütün cep telefonu numaralarını yeni telefonunuza dakikalar içinde ve rahat bir şekilde aktarmış olursunuz. Anlattığımız iki farklı yöntem ile de sonuç olarak bilgisayara telefonunuzdaki cep telefonu numaralarını kolay ve akılda kalıcı bir şekilde kaydetmiş olduk.

WİNDOWS 10 SIFIRLAMA ADIM ADIM

 

G-maildeki rehber mi daha kalıcı yoksa Apowersoft uygulamasındaki rehber mi?

Her ikisi de hem güvenilir hem de fazlasıyla kalıcı uygulamalardır.

Kaybettiğim telefonun içindeki cep telefon numaralarına g-mail üzerinden ulaşmak kolay mı?

Evet sadece g-mail hesabınızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

[Total: 1 Ortalama: 4]
SEO Uzmanı

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir